Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Jedenaście goli z Kadetem Tulce

• autor: polonia_sroda_2006, 2013-10-13 00:00

W niedzielne popołudnie 13.10.2013r. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna żaków młodszych rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Kadeta Tulce . Było to już drugie spotkanie tych drużyn, w pierwszym lepsi okazali się Poloniści wygrywając 7-2. W rewanżu gospodarze po raz drugi wywalczyli 3 punkty pokonując Kadet Tulce 11-6.

Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Płonka Jakub – 6, Dawicki Mateusz – 2, Kusza Jędrzej - 1, Oboda Oskar – 1, Rauhut Szymon – 1.

Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gospodarzy którzy chcieli zmazać plamę po porażce którą doznali w zeszłym tygodniu. Festiwal strzelecki rozpoczął Jakub Płonka który w 3 minucie spotkania wyprowadza zespół na prowadzenie. W 15 minucie wynik brzmiał już 4-0 dla Polonii. Trener w tym momencie dokonał bardzo dużo zmian i dał pograć chłopakom dla których był to pierwszym mecz w życiu. Gra zaczęła wyglądać dość chaotycznie i goście strzelili w tym fragmencie 4 bramki, a zawodnicy Polonii jeszcze dwie i po pierwszych 25 minutach wynik brzmiał 6-4.

Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli w wyjściowym składzie. Po tych częstych zmianach momentami brakowało skupienia i po niefortunnym wybiciu obrońców piłka trafia do siatki Polonii i wynik zmienia się na 6-5. Ta bramka podziałała mobilizująco na nasz zespół i po kilku minutach festiwal strzelecki rozpoczął Jakub Płonka, który w drugiej połowie zdobył łącznie 4 bramki, bramkę dołożył jeszcze Mateusz Dawicki. W końcówce ponownie zła interwencja obrońców i Polonia traci 6 bramkę. Wynik końcowy to 11-6 dla Polonii Środa.

Na pochwałę zasługuje bramkarz Dawid Kaczmarek który miał kilka świetnych interwencji, był bliski obrony dwóch rzutów karny lecz zabrakło trochę szczęścia. Dla Jakuba Płonki jest to kolejny mecz w którym zdobywa kilka bramek.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M, Ochowiak K, Kruk K, Płonka J(k), Leżała B, Maląg M, Manicki K, Malusiak K, Mieloch A, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wilk M, Zaworski P, Zys H.

Kolejny mecz żaki rozegrają w poniedziałek 21.10.2013r. o godz. 17.00 w Swarzędzu z tamtejszym Liderem. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.

Kilka zdjęć z meczu w poniższym albumie.