Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Pierwszy mecz ligowy - zwycięstwo z Kadetem Tulce

• autor: polonia_sroda_2006, 2013-09-21 00:00

W sobotę rano drużyna żaków młodszych udała się na swój pierwszy mecz do Tulec gdzie podejmowali miejscowego Kadeta. Dla młodych chłopaków było to wielkie wydarzenie, po raz pierwszy mieli zaszczyt reprezentować klub Polonię Środa w meczu mistrzowskim.

Chłopcy byli głodni gry co było widać od pierwszego gwizdka sędziego gdzie żaki młodsze Polonii rzuciły się do ataku. W grze jednak było widać nerwowość, zawodnicy nie wykorzystywali dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w 15 minucie spotkania padła pierwsza bramka po pięknej indywidualnej akcji Jakuba Płonki, który rozwiązał worek z bramkami. W 18 minucie było już 2-0 ponownie po akcji Jakuba Płonki który minął kilku rywali i oddał piękny strzał słabszą prawą nogą. 20 minuta i mamy 3-0 bramkę po pięknym strzale zdobywa Mateusz Dawicki. W 22 minucie rozluźnienie obrońców i gospodarze zdobywają bramkę na 3-1. Rozkojarzenie nie trwało długo i tuż przed przerwą ponownie bramkę strzela Jakub Płonka, ustalając wynik do przerwy na 4-1.

Po przerwie znacznie lepiej zaczęli gospodarze wykorzystując rozkojarzenie graczy Polonii i zdobywając bramkę na 4-2. Na kolejną bramkę dla polonii nie musieliśmy długo czekać i już w 33 minucie Jakub Płonka zdobywa swoją 4 bramkę w meczu i wynik brzmi 5-2 dla gości. Gospodarze przeprowadzili w drugiej połowie kilka kontrataków lecz kończyły się one na obrońcy Polonii Macieju Naganowskim. W 40 minucie Mateusz Dawicki zdobywa swoją drugą bramkę w meczu po strzale w długi róg i wynik zmienia się na 6-2. Kilka minut później nie kto inny jak Jakub Płonka po minięciu kilku zawodników i bramkarza wbiega z piłką do bramki i ustala wynik spotkania na 7-2. Jakub Płonka zdobył 5 bramek! Prowadzenie mogło być znacznie wyższe lecz znakomitych okazji nie wykorzystali: Jędrzej Kusza, Kacper Kruk, Kacper Malusiak, Maciej Naganowski który bardzo dobrej gry w obronie, bardzo dobrze pokazał się również przy stałych fragmentach gry dla naszego zespołu. Cały zespół zasługuje na słowa uznania za walkę i zaangażowanie podczas meczu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Dawicki Mateusz, Bobeł Kajetan, Kruk Kacper, Kusza Jędrzej, Malusiak Kacper, Manicki Kacper, Naganowski Maciej, Oboda Oskar, Płonka Jakub, Zaworski Piotr

Na meczu obecnych było jeszcze kilku zawodników drużyny żaków 2006 którzy będą mogli grać w meczach mistrzowskich po ukończeniu 7 lat.