Zwycięstwo Żaków w turnieju Junior Cup 2013!

• autor: polonia_sroda_2006, 2013-11-30 21:57

W sobotę 30.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym Junior Cup który odbył się w Hali sportowej w Czerwonaku. Udział w nim wzięło 8 zespołów: Polonia Środa, Błękitni Owińska I i II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las, Poznaniak Aurea Poznań oraz gospodarz turnieju Junior Koziegłowy I i II.

Turniej rozgrywany był w 2 grupach po 4 drużyn. W pierwszej grupie zagrały: Junior Koziegłowy I, Błękitni Owińska II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las. Drużyna Polonii została przydzielona do II grupy w której znalazły się następujące zespoły: Polonia Środa, Poznaniak Aurea Poznań, Junior Koziegłowy II, Błękitni Owińska I.

Podczas turnieju mecz trwał 10 minut, rozgrywano je na przemian Gr. I następnie mecz Gr. II. Po rozgrywkach grupowych odbyły się mecze półfinałowe, po nich mecze o miejsca.

Pierwszy mecz żaków Polonii był meczem otwarcia turnieju a przeciwnikiem był zespół Poznaniaka Poznań. Od samego początku można było spodziewać się dość wyrównanego spotkania i tak też było. Jako pierwsi na prowadzenie wyszła drużyna Poznaniaka. Po upływie dwóch minut do prowadzenia doprowadził Jakub Płonka strzałem z połowy boiska. Zwycięstwo i upragnione 3pkt dał Polonii Kacper Ochowiak. Wynik końcowy 2-1 dla Polonii Środa. W drugim spotkaniu był zespół Błękitnych Owińska I. Rywal ten znany jest bardzo dobrze naszym zawodnikom. Mecz ten stał na wysokim poziomie. Do kluczowego momentu doszło w 7 minucie gdzie rywale zdobyli bramkę, jak się okazało była to bramka dająca graczom z Owińsk zwycięstwo 1-0. Ostatni mecz w grupie żaki Polonii zagrali z drużyną Juniora Koziegłowy II. Mecz ten ułożył bardzo dobrze dla młodych Polonistów. Pierwszą bramkę zdobył Kacper Ochowiak, po chwili było już 2-0 dla Polonii a strzelcem Sebastian Tomaszewski. W końcówce meczu na boisku pojawił się Jakub Płonka który w minutę strzelił dwie bramki i ustalił wynik na 4-0 dla Polonii Środa.

Po rozgrywkach grupowych nadszedł czas na mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale zagrali: Junior Koziegłowy - Polonia Środa, w drugim: Błękitni Owińska I – Błękitni Owińska II.

Półfinał Polonia Środa rozpoczęła bardzo skupiona i od samego początku ruszyli do ataków. Był to mecz bardzo wyrównany i mimo kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki dwóch zespołów nikt nie zdołał pokonać bramkarzy. Przy wyniku 0-0 sędzia nakazał wybrać trenerom po 3 zawodników do wykonywania rzutów karnych. Trener Leszek Maźwa wytypował trzech graczy oraz wytypował do bramki Macieja Naganowskiego który potrafi bronić rzuty karne. Jako pierwszy wykonywał rzut karny Maciej Naganowski, który pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. Jako drugi uderzał Kacper Ochowiak, niestety oddał strzał niecelny i w tym momencie wynik był 1-1, gracze rywali również przestrzelili rzut karny. W 3 serii znakomitą interwencją wykazał się Maciej Naganowski. W drużynie Polonii jako 3 wykonywał Sebastian Tomaszewski który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali i dał Polonistom awans do finału.  W drugim półfinale drużyna Błękitnych Owińska I pokonała 1-0 Błękitnych Owińska II.

W meczu o 3 miejsce Błękitni Owińska II pokonali 2-1 gospodarzy turnieju zespół Juniora Koziegłowy I.

W meczu finałowym spotkały się ponownie drużyny Polonii Środa z Błękitnymi Owińska I. Po przegrany meczu grupowym młodzi adepci Polonii Środa bardzo byli zmobilizowani i głodni rewanżu. W meczu sytuacji podbramkowych nie brakowało. Najlepszą sytuację do strzelenia zwycięskiej bramki miał Jakub Płonka 30 sekund przed końcem spotkania, jednak trafił w słupek i wynik końcowy spotkania to 0-0. Tak jak w meczu półfinałowym do wyłonienia zwycięzcy był potrzebny konkurs rzutów karnych. W bramce Polonii również stanął Maciej Naganowski, który jako pierwszy wykonywał rzut karny pewnie pokonując bramkarza rywali. Drugi rzut karny wykonywał Jakub Płonka który pewnym uderzeniem zdobył bramkę. W trzeciej serii karnego nie trafia zawodnik z Owińsk. W drużynie Polonii do karnego podszedł Sebastian Tomaszewski który trafia w bramkarza. Sędzia nakazał rozegranie 4 serii rzutów karnych. Maciej Naganowski po raz kolejny pokazał że potrafi bronić rzuty karne. Wykonawcą rzutu karnego w 4 serii był Marcin Maląg który pięknym strzałem w okienko bramki pokonał bramkarza z Owińsk i tym samym dał zwycięstwo Polonii Środa w całym turnieju. Radość chłopaków było ogromna. Wszystkim uczestnikom należą się słowa pochwały.

Bramki podczas turnieju dla Polonii Środa zdobyli: Jakub Płonka – 3, Kacper Ochowiak – 2, Sebastian Tomaszewski – 1.

Polonia zagrała w składzie: Zaworski Piotr, Płonka Jakub(k), Mieloch Antoni, Leżała Bartosz, Ochowiak Kacper, Naganowski Maciej, Maląg Marcin, Tomaszewski Sebastian, Manicki Kacper, Wójkiewicz Jan.

JUNIOR CUP Czerwonak 30.11.2013 Żaki 2006