FUTBOL WINTER CUP 2014 w Witkowie

• autor: polonia_sroda_2006, 2014-01-27 22:52

W niedzielę 26.01.2014r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju Futbol Winter Cup 2014 który odbył się we Witkowie. Udział w nim wzięło 12 drużyn: Polonia Środa, OKSiR Witkowo, MKS Trzemeszno, Piast Kobylnica, Lider Swarzędz, Lech Poznań, Oranje Sport Poznań, Mały Piłkarz Inowrocław, Chrobry Gniezno, Szkoła Futbolu Gniezno I II III.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Turniej rozgrywany był w 2 grupach po 6 drużyn. W pierwszej grupie zagrały: OKSiR Witkowo, MKS Trzemeszno, Lider Swarzędz, Mały Piłkarz Inowrocław, Chrobry Gniezno, Szkoła Futbolu Gniezno I. Drużyna Polonii została przydzielona do II grupy w której znalazły się następujące zespoły: Polonia Środa, Lech Poznań, Oranje Sport Poznań, Piast Kobylnica, Szkoła Futbolu Gniezno II i III.
Podczas turnieju mecz trwał 10 minut. Przy tak dużej ilości zespołów oczekiwanie na mecz trwały ponad godzinę.

Po godzinie oczekiwań zespół Polonii Środa wreszcie wybiegł na swój pierwszy mecz podczas turnieju, przeciwnikiem była drużyna Oranje Sport Poznań. Po dość zaciętym i wyrównanym meczu podopieczni Leszka Maźwy przy braku szczęścia zdołali tylko zremisować 0 - 0 .

Drugi mecz nasi młodzi piłkarze również zagrali po godzinie przerwy  tym razem z bardzo silnym zespołem Lechem Poznań. Zawodnicy kolejorza w poprzednią niedzielę gościli na turnieju w Środzie Wlkp. gdzie zremisowali z Polonią 1-1. Od pierwszej minuty było widać że spotkały się dwa równorzędne zespoły. Więcej szczęścia na początku spotkania miał Lech Poznań, w 2 minucie spotkania sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut wolny dla Lecha. Młody zawodnik kolejorza oddał strzał życia zdobywając piękną bramkę i wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Zawodnicy Polonii za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Niestety w dogodnych sytuacjach nie potrafiliśmy pokonać bramkarza Lecha. Kilka sytuacji zmarnował Jakub Płonka, Jędrzej Kusza, Kacper Ochowiak. W kolejnym spotkaniu zabrakło szczęścia.

Kolejny mecz rozegraliśmy z zespołem Szkoły Futbolu Gniezno II po ponad godzinnej, po dwóch spotkaniach bez zdobyczy bramkowej młodzi Poloniści wyszli z bojowym nastawieniem zdobycia bramki. Było to bardzo dziwne spotkanie. Polonia praktycznie nie opuszczała połowy przeciwnika, wszyscy zawodnicy dwoili się jednak bramka nie chciała wpaść. Praktycznie każdy zawodnik będący na boisku miał szanse na zdobycie bramki. Jednak po ostatniej syrenie wynik brzmiał 0-0. Wszyscy kibice przecierali oczy ze zdumienia że tak dobrze grający zespół nie może zdobyć bramki.

Do czwartego meczu grupowego młodych adeptów naszego klubu mobilizować nie było trzeba. Przeciwnikiem był zespół nam nieznany Piast Kobylnica. Od samego początku do ataku sygnał dał kapitan naszej drużyny Jakub Płonka, który pokazał że warto walczyć do końca i po wymuszeniu na bramkarzu błędu zdobył pierwszą bramkę dla naszego zespołu dając prowadzenie 1-0. Przez większość spotkania to my prowadziliśmy grę. Przeciwnicy tylko starali się wbijać piłkę z autów na tzw aferę w nasze pole karne. I niestety po błędzie w kryciu zespół Piasta doprowadza do remisu 1-1 i takim wynikiem kończy się spotkaniem. Jest to trzeci remis naszych piłkarzy w grupie.

Do ostatniego spotkania grupowego przystąpiliśmy z dorobkiem 3 punktów. Przeciwnikiem był zespół Szkoły Futbolu Gniezno III. Mecz ten wyglądał jak poprzednie jednak skuteczność naszego zespołu była znacznie lepsza. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem w stosunku 3-0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Sebastian Tomaszewski, Kacper Ochowiak oraz Jakub Płonka.

Po rozegraniu spotkań grupowych młodzi piłkarze Polonii Środa z dorobkiem 6 punktów zajęli 4 miejsce. Przyszło nam grać o 7 miejsce w turnieju gdzie rywalem był zespół OKSiR Witkowo. Mecz ten był popisem jednego zawodnika Szymona Rauhuta, który zdobył dwie bramki w tym spotkaniu i po ostatnim gwizdku sędziego wynik brzmiał 2-0 dla Polonii Środa.

W meczu o pierwszej miejsce spotkały się dwa bardzo dobre zespoły Lecha Poznań i Szkoły Futbolu Gniezno I. Mecz był bardzo szybki i stał na wysokim poziomie. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył zespół gospodarzy turnieju czyli Szkoła Futbolu Gniezno I.

Ostatecznie młodzi adepci Polonii Środa uplasowali się na 7 miejscu. Każdy zawodnik otrzymał szalik oraz medal. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju, po prostu w decydujących momentach brakowało szczęścia.

Na szczególne słowa uznania zasługuję Jakub Płonka który został doceniony przez trenerów i został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Jakub nie mógł zagrać w ostatnim spotkaniu ponieważ został kontuzjowany.

Po meczu o 7 miejsce chłopacy razem z trenerem podziękowali oklaskami kibicom licznie zgromadzonym na trybunach obiektu we Witkowie. Podczas turnieju we Witkowie bramki zdobyli: Jakub Płonka - 2,  Szymon Rauhut – 2, Kacper Ochowiak, Sebastian Tomaszewski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce Szkoła Futbolu Gniezno I
II miejsce Lech Poznań
III miejsce Oranje Sport Poznań
4 miejsce Lider Swarzędz
5 miejsce Piast Kobylnica
6 miejsce MKS Trzemeszno
7 miejsce POLONIA ŚRODA
8 miejsce OKSiR Witkowo
9 miejsce Mały Piłkarz Inowrocław
10 miejsce Szkoła Futbolu Gniezno II
11 miejsce Chrobry Gniezno
12 miejsce Szkoła Futbolu Gniezno III

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Płonka Jakub(k), Kruk Kacper, Zaworski Piotr, Manicki Kacper, Kusza Jędrzej, Naganowski Maciej, Tomaszewski Sebastian, Ochowiak Kacper, Oboda Oskar, Rauhut Szymon, Maląg Marcin.