Trzeci turniej ligowy Żaków Młodszych.

• autor: polonia_sroda_2006, 2014-05-26 07:52

W niedzielę 25.05.2014 r. drużyna Żaków 2006 wzięła udział w trzecim  turnieju ligowym który odbył się na orliku w Koziegłowach a organizatorem był zespół Błękitnych Owińska. Oprócz gospodarza zagrały trzy drużyny: Polonia Środa, Akademia Reissa Poznań, Canarinhos Skórzewo. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” 2 połowy po 10 minut każda. Był to już trzeci turniej ligowy. W dwóch turniejach zawodnicy Polonii Środa byli bezkonkurencyjni. Jadąc na turniej w roli faworyta gra się bardzo ciężko ponieważ każdy z kibiców liczy na łatwe mecze i same zwycięstwa.

Szczegóły poniżej ...

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Pierwszy mecz turnieju Żaki młodsze Polonii Środa rozegrały z drużyną Canarinhos Skórzewo. Jest to zespół z którym Polonia nie straciła jeszcze bramki w dwóch turniejach. Młodzi zawodnicy Polonii również w tym spotkaniu chcieli zakończyć mecz bez straty bramki. Sztuka ta niestety nie udała się i mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-1. W meczu tym bramki zdobyli: Mateusz Dawicki – 2, Kacper Kruk – 1, Tomaszewski Sebastian – 1.

Drugi mecz młodzi adepci rozegrali z Akademią Reissa z Poznania. Jest to bardzo silny rywal w walce o mistrzostwo ligi. Był to mecz brzydki obfitujący w wiele fauli ale również ozdobiony pięknymi bramkami. Prowadzenie drużynie Akademii Reissa dała dziewczyna po pięknym strzale z rzutu wolnego. Gol wyrównujący był najpiękniejszą bramką podczas turnieju a strzelcem jej Jędrzej Kusza który oddał strzał w samo okienko bramki. Mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich Polonii nie udało się zdobyć więcej bramek i mecz zakończył się remisem 1-1.

Ostatni mecz turnieju Polonia rozegrała z gospodarzem turnieju. Rywal przed swoja publicznością chciał pokazać się z jak najlepszej strony.Gość objął prowadzenie, natomiast zawodnicy Polonii próbowali zdobyć gola wyrównującego. Widać było jednak zmęczenie u naszych zawodników a rywale przeprowadzili kilka kontr, które zakończyły się zdobyciem jeszcze kilku bramek. Wynik końcowy to 4-0 dla Owińsk.

Bramki podczas turnieju zdobyli:

Dawicki Mateusz – 2, Tomaszewski Sebastian – 1, Kruk Kacper – 1.

Po trzecim turnieju nasi młodzi zawodnicy nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zawodnikom w młodym wieku zdarza się słabszy dzień. Wszystkim należą się brawa za grę i walkę w tak trudnych warunkach atmosferycznych.

Już 31.05.2014 r.. drużyna Żaków weźmie udział w turnieju piłkarskim w Borówcu. Początek Zawodów zaplanowano na godz. 11.00.

Kolejny turniej ligowy rozegrany zostanie na orliku w Baranowie a gospodarzem będzie zespół Akademii Reissa Poznań. Początek zawodów planowany na godz. 10.00.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Płonka Jakub(k), Kruk Kacper, Maląg Marcin, Dawicki Mateusz, Domański Szymon, Mieloch Antoni,  Naganowski Maciej, Rauhut Szymon, Zaworski Piotr, Kusza Jędrzej, Leżała Bartosz, Tomaszewski Sebastian, Pawlak Oskar, Nowakowski Mariusz, Ochowiak Kacper.

Wyniki wszystkich spotkań:

Polonia Środa Wlkp.    4:1  Canarinhos Skórzewo