Żaki Starsze Polonii liderem.

• autor: polonia_sroda_2006, 2014-09-07 08:07

W sobotę  06.09.2014 r drużyna Żaków 2006 wzięła udział w pierwszym  turnieju ligowym po wakacyjnej przerwie, który odbył się na orliku w Śremie. Udział w nim wzięły 4 drużyny: Polonia Środa, Warta Śrem, UKS Śrem oraz Avia Kamionki. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” 2 połowy po 10 minut każda. Trener Polonii Środa Leszek Maźwa zwolnił z gry w turnieju dwóch podstawowych zawodników. Jednym z nich był Kacper Ochowiak który został powołany przez trenera Lecha Poznań na mecze z Zawszą Bydgoszcz i Śląskiem Wrocław.

Szczegóły poniżej ...

Pierwszy mecz turnieju Żaki starsze Polonii Środa rozegrały z drużyną UKS Śrem. Był to zespół dotychczas mało znany naszej drużynie. Nasi młodzi zawodnicy byli bardzo zmotywowani i głodni gry co było widać od pierwsze minuty spotkania. Sytuacji pod bramką przeciwnika Poloniści stworzyli mnóstwo, niestety skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Bramkarza udało się pokonać Mateuszowi Dawickiemu 3 razy, Szymonowi Rauhutowi raz oraz Maciejowi Naganowskiemu raz. Wynik spotkania to 5-1 dla Polonii.

Drugi mecz młodzi adepci rozegrali z Avią Kamionki. Był to mecz rozegrany bez przerwy pomiędzy pierwszym a drugim meczem. Po gwizdku sędziego chłopcy ruszyli do ataku. W tym spotkaniu sytuacji pod bramką przeciwnika było bardzo dużo, ponownie zabrakło skuteczności. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Sebastian Tomaszewski oraz padła bramka samobójcza. Wynik spotkania to 2-1 dla Polonii.

Ostatni mecz turnieju Polonia rozegrała z nieznanym rywalem Wartą Śrem gospodarzem turnieju. Był to już ostatni mecz turnieju i było widać już zmęczenie u zawodników ale woli walki nie brakowało nikomu. Mecz ten wyglądał jak poprzednie, to Żaki starsze Polonii narzuciły swój styl gry. Już w pierwszych minutach swoje okazje marnowali zawodnicy Polonii. Gospodarze ograniczali się do przeprowadzania kontrataków które przyniosły im efekt w postaci zdobytych 3 bramek. Poloniści zdołali zdobyć dwie bramki a ich autorami byli: Mateusz Dawicki oraz bramka samobójcza. Była to jedyna porażka Polonii Środa w Śremie 2-3.

Wszystkim obecnym chłopakom podczas turnieju należą się brawa. Dużo zdrowia zostawili na boisku i po pierwszym turnieju zostaliśmy liderem. Wiele do życzenia pozostawia skuteczność naszych zawodników.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Kruk Kacper, Maląg Marcin, Dawicki Mateusz(k), Domański Szymon, Mieloch Antoni, Oboda Oskar, Naganowski Maciej, Nowakowski Mariusz, Rauhut Szymon, Zaworski Piotr, Tomaszewski Sebastian, Kusza Jędrzej, Pawlak Oskar.

Wyniki wszystkich spotkań: