Grupa mistrzowska: Polonia Środa liderem!

• autor: polonia_sroda_2006, 2015-04-27 10:13

W niedzielę 26.04.2015 drużyna żaków starszych rozegrała drugi turniej w grupie mistrzowskiej. O godz. 10.00 na boisku w Środzie Wielkopolskiej zagrały cztery zespoły: Orlik Mosina, Salos Poznań, UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. oraz gospodarz Polonia Środa. Turniej był rozgrywany systemem "każdy z każdym", dwie połowy po 10 minut każda. Po pierwszym turnieju ligowym Polonia Środa zajmowała drugie miejsce, liderem został Orlik Mosina. Zawodnicy Polonii czuli niedosyt po pierwszym turnieju i na swoim boisku chcieli pokazać dobrą grę i zostać liderem.

Szczegóły poniżej ...

Pierwszy mecz Polonia Środa zagrała z liderem Orlikiem Mosina. Był to mecz bardzo ważny dla zawodników Polonii ponieważ zwycięstwo dawało pozycję lidera. Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia dyktowała warunki na boisku. W pierwszej połowie gra toczyła się na połowie rywala, świadczy o tym wynik 3-0 dla Polonii. W drugiej połowie zawodnicy zostali sprawdzani na różnych pozycjach co momentami powodowało chaos na boisku czego efektem była strata aż 3 bramek a zdobycie tylko jednej. Wynik końcowy to 4-3 dla Polonii Środa. Bramki zdobyli: Szymon Rauhut - 2, Sebastian Tomaszewski - 1, Kacper Ochowiak - 1.

Drugi mecz młodzi adepci rozegrali z Salosem Poznań. Motywować do tego spotkania zawodników Polonii nie było potrzeby. Po porażce w pierwszym turnieju ligowym żaki Polonii od początku narzucili swój styl gry ofensywnej ale również skupili się na grze obronnej. W pierwszej połowie dominacja Polonii była znaczna czego efektem było zdobycie dwóch bramek nie tracąc żadnej. Druga połowa to ponownie zmiana pozycji zawodników co powoduje jeszcze drobne zamieszanie na boisku, jednak w tak młodym wieku zawodnicy muszą spróbować swoich sił na każdej pozycji. w drugiej połowie to rywale zdobyli jedną bramkę po błędzie naszego bramkarza. Wynik końcowy 2 - 1 dla Polonii Środa. Bramki zdobyli: Jędrzej Kusza - 1, Kacper Ochowiak - 1.

Ostatni mecz turnieju Polonia rozegrała z rywalem UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Był to już ostatni mecz turnieju i było widać już zmęczenie u zawodników ale woli walki nie brakowało nikomu. W meczu tym Polonia zagrała bardzo dobrze w defensywie nie tracąc bramki. Bardzo dobrze w defensywie zagrał również zespół gości. Sytuacji strzeleckich było kilka natomiast żaden zespół nie pokonał bramkarza i mecz zakończył się podziałem punktów. Wynik końcowy 0-0

Po tym turnieju Polonia Środa została liderem. Trenera cieszy gra całego zespołu w którym z powodu kontuzji zagrać nie mogło dwóch czołowych zawodników Kacper Kruk oraz Mateusz Dawicki. Widać że zespół Polonii Środa ma bardzo duży potencjał. Osiągnął już wysoki poziom i mamy nadzieję że nadal zawodnicy będą solidnie trenować i jeszcze podnosić swoje umiejętności.

Grupa mistrzowska zagrała w składzie: Dawid Kaczmarek, Jędrzej Kusza(k), Oskar Oboda, Szymon Rauhut, Mariusz Nowakowski, Sebastian Tomaszewski, Jan Wójkiewicz, Kacper Manicki, Oskar Pawlak, Kacper Ochowiak.

Wyniki:
POLONIA ŚRODA 4 - 3 Orlik Mosina
POLONIA ŚRODA 2 - 1 Salos Poznań
POLONIA ŚRODA 0 - 0 UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Orlik Mosina 2 - 2 UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Salos Poznań 4 - 2 Orlik Mosina
UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2 - 3 Salos Poznań

Kolejny turniej grupy mistrzowskiej odbędzie się w niedziele 17.05.2015 a gospodarzem będzie zespół Salosu Poznań. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.