Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

POLONIA ŚRODA I - Kotwica Kórnik

• autor: polonia_sroda_2006, 2015-09-06 21:04

GRAD GOLI W MECZU ORLIKA MŁODSZEGO I 2006

W niedziele 06.09.2015r o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Kotwicy Kórnik. Gospodarze pokazali że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 10-1 i tym samym wywalczyli pierwsze 3 punkty w nowym sezonie.
Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Kusza Jędrzej - 3,Oboda Oskar – 2, Kruk Kacper - 2, Wawroski Jakub - 2, Rauhut Szymon – 1.

Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gospodarzy którzy chcieli narzucić swój styl gry. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w 35 sekundzie spotkania wyprowadza zespół na prowadzenie. W 10 minucie Jędrzej Kusza popisał się precyzyjnym strzałem z ok 20 metra i zdobył przepiękną bramkę. W 15 minucie meczu Kacper Kruk został sfaulowany przed polem karnym i sędzia podyktował rzut wolny dla Polonii który na bramkę zamienił ponownie Jędrzej Kusza. 17 minuta spotkania i wynik brzmi 4-0 a autorem bramki Oskar Oboda. 18 minuta i zawodnicy Polonii za mocno się rozluźnili i tracą bramkę. w 21 pierwszej minucie Jędrzej Kusza ponownie zdecydował się na strzał który znalzł światło do bramki rywala. Mimo kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-1.
 Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli podobnie. w 25 minucie i 30 sekundzie Jakub Wawroski po pięknym podaniu Kacpra Kruka zdobywa 6 bramkę.  27 minuta i bramkę zdobywa Kacper Kruk. W 30 minucie przechwyca piłkę Jędrzej Kusza który zagrywa do Kacpra Kruka a ten precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Kotwicy. W 33 minucie na indywidualny rajd decyduje się Szymon Rauhut który akcję kończy strzałęm jednak bramkarz odbija piłkę a Jakub Wawroski zamykający akcję dobija i wynik brzmi 9-1. W 50 minucie sędzia dyktuje rzut wolny dla Polonii, do piłki podchodzi Oskar Oboda i pewnym strzałem ustala wynik spotkania. Wynik końcowy to 10-1 dla Polonii Środa.
 Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Gra wygląda dobrze jednak jeszcze drużyna orlika popełnia błędy nad którymi trener będzie pracował.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,
Kolejny mecz orlik młodszy rozegra w sobotę 12.09.2015r. o godz. 11.00 w Klęce z tamtejszym Pytopharmem. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.