Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Phytopharm Klęka - POLONIA ŚRODA i

• autor: polonia_sroda_2006, 2015-09-16 08:43

WYSOKA WYGRANA ORLIKA MŁODSZEGO I 2006

W sobotę 12.09.2015r o godz. 11.00. podopieczni Leszka Maźwy na boisku w Klęce pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze wyjazdowe w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Phytopharm Klęka. Goście po raz drugi w tym sezonie pokazali ze są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując gospodarzy 12-3 i tym samym wywalczyli pierwsze wyjazdowe  3 punkty w nowym sezonie.
Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 3, Kruk Kacper - 3, Dawicki Mateusz - 2, Manicki Kaper - 2, Wawroski Jakub - 1,Kusza Jędrzej - 1.

Od pierwszego gwizdka było widać na boisku ogromną determinację i zaangażowanie ze strony gości którzy narzucili swój styl gry. Niestety jako pierwsi bramkę zdobył zespół Phytopharmu po perfekcyjnym strzale w okienko bramki z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Na zawodnikach Polonii nie zrobiło to wrażenia i konsekwentnie wykonywali założenia przedmeczowe. Festiwal strzelecki rozpoczął Szymon Rauhut który w pierwszych 10 minutach spotkania zdobywając 3 bramki, popisywał się rajdami prawą stroną wyprowadza zespół na prowadzenie. W 11 minucie Jakub Wawroski wykorzystał swoją 3 sytuację i podwyższył prowadzenie na 4-1. W 18 minucie po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał sie Kacper Manicki. W 20 minucie gospodarze zdobyli bramkę wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Polonii Środa 5-2.
 Drugie 25 minut to całkowita dominacja młodych piłkarzy Polonii. Już w 3 minucie Kacper Kruk zdobywa bramkę po odbiorze piłki w środku pola. W 5 minucie sędzia odgwizduje faul w strefie  środkowej boiska,  zawodnik gospodarzy uderza bardzo mocno i goście zdobywają 3 bramkę. Następne minuty to ciągły napór na bramkę gości. Kacper Kruk w 31 i 33 minucie zdobywa kolejne bramki po składnych akcjach. 36 minuta to rajd Mateusza Dawickiego i 9 bramka dla naszego zespołu. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Kacper Manicki dobijając piłkę po strzale Jana Wójkiewicza. 46 minuta i kolejny rajd Mateusza Dawickiego daje bramkę Polonii Środa. Idealnym zakończeniem spotkania była bramka zdobyta przez Jędrzeja Kusze z rzutu wolnego, precyzyjny strzał w samo okienko bramki. Wynik końcowy to 12-3 dla Polonii Środa.
 Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W drugim spotkaniu ligowym gra wyglądała znacznie lepiej, mimo to Polonia nie ustrzegła się błędów nad którymi trener będzie pracował z zawodnikach podczas treningów.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Manicki K, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J,

Najbliższe spotkania drużyna orlika młodszego rozegra w roli gospodarza na orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wlkp., 20.09.2015r. o godz. 10.00. Wszystkich sympatyków zapraszamy do dopingu.