Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Avia Kamionki - Polonia Środa I

• autor: polonia_sroda_2006, 2015-11-11 21:45

PEWNA WYGRANA ORLIKA MŁODSZEGO I 2006

W środę 11.11.2015r o godz. 12.00. na boisku w Kamionkach pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała ostatnie w rundzie jesiennej spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Avii Kamionki. Młodzi poloniści udowodnili iż są najlepszym zespołem w grupie pokonując zespół z Kamionek 6-1.
Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Wawroski Jakub - 2, Manicki Kacper - 2, Rauhut Szymon - 1, Łoda Jakub - 1.

Meczem tym chłopcy ze Środy Wlkp. chcieli przypieczętować zwycięstwo w grupie bez starty punktu.
 Od pierwszej minuty poloniści rzucili się do ataków narzucając swój styl gry. Napór polonistów był niesamowity. W 4 minucie pierwszą bramkę dla Polonii  zdobył Jakub Wawroski. Przez kolejne minuty przewaga powiększała się. Na kolejną bramkę kibice czekali do15 minuty gdzie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Kacper Manicki po bardzo ładnej asyście Kacpra Kruka. W 17 minucie wynik po ładnym strzale podwyższa Jakub Łoda. W końcówce pierwszej połowy gospodarze kilka razy przedostali się na połowę Polonii jednak bez groźnej sytuacji. Poloniści nie wykorzystali jeszcze kilka sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0 dla Polonii.
 Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ciągłe ataki zawodników Polonii na bramkę gospodarzy. Wiele groźnych strzałów na bramkę Avii. Dopiero w 35 minucie strzał Jakuba Wawroskiego daje 4 bramkę dla Polonii. W 39 minucie rzut rożny wykonuje Kacper Kruk, piłka idealnie głową uderza Szymon Rauhut i wynik brzmi 5-0 dla Polonii. W 42 minucie strzelcem ostatniej bramki dla Polonii Środa to Kacper Manicki który wykorzystał perfekcyjne podanie Kacpra Kruka. Goście w drugiej połowie po jednej z kontr zdobywają bramkę honorową. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Polonii Środa 6-1.
 Było to ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. Zespół orlika młodszego odniósł 10 zwycięstw w 10 spotkaniach. Teraz czeka młodych zawodników najważniejszy turniej o awans do grupy mistrzowskiej który odbędzie się 15.11.2015r na boisku w Gnieźnie. Rywale będą z najwyższej półki: Lech Poznań, Chrobry Gniezno, Wielkopolska Komorniki, SF Luboń, Polonia Środa.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Manicki K.