Turniej o grupę mistrzowską.

• autor: polonia_sroda_2006, 2015-11-15 18:16

AWANS DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ ORLIKA MŁODSZEGO I 2006

W niedzielę 15.11.2015r o godz. 10.00. na boisku w Gnieźnie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała turniej o grupę mistrzowską. Udział w turnieju wzięło 5 drużyn które zajęły pierwsze miejsca w swojej grupie po rundzie jesiennej, były to: Lech Poznań, Polonia Środa, Wielkopolska Komorniki, Szkoła Futbolu Luboń oraz gospodarz Chrobry Gniezno. W turnieju grano systemem "każdy z każdym", mecz trwał 2 połowy po 8 minut.

Pierwszy mecz Poloniści zagrali z gospodarzem Chrobrym Gniezno. Było widać ogromne zaangażowanie i walkę po stronie Polonii Środa. Pomimo krótkiego czasu gry młodzi zawodnicy ze Środy Wlkp stworzyli mnóstwo sytuacji. Gospodarze ograniczyli się do przerywania akcji i próbowali wyprowadzać kontrataki które były skutecznie przerywane przez Polonistów. Wszyscy kibice myśleli ze zdobycie bramki przez zespół Polonii to tylko kwestia czasu, niestety bramka gospodarzy była jak zaczarowana. W ostatniej sekundzie meczu zawodnik z Gniezna zdecydował się na rozpaczliwy strzał, piłka dostała poślizgu i wpadła do bramki. Mecz zakończył sie wynikiem 1-0 dla Chrobrego Gniezno.
              W drugim spotkaniu rywalem Polonii Środa był zespół Lecha Poznań. Nasi młodzi adepci walczyli a Lechitami jak równy z równym. Ciekawe akcje przeprowadzały obydwa zespoły. Mecz zakończył się remisem a bramkę zdobył Mateusz Dawicki.
              Trzecim rywalem był zespół SF Luboń. Mecz ułożył się niefortunnie dla Polonii. Rywalem na samym początku zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. Cały czas grę prowadził zespół Polonii i za wszelką cenę chciał zdobyć bramki żeby odmienić losy meczu. Kontaktową bramkę zdobył Jakub Łoda po pięknym strzale głową. Ataki polonistów jeszcze stały się silniejsze czego efektem była druga bramka zdobyta przez Szymona Rauhuta. Piłkę meczową miał Jakub Łoda który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mecz Zakończył się remisem 2-2.
             Czwartym i zarazem meczem o wszystko było spotkanie z zespołem Wielkopolska Komorniki. Kolejny mecz gdzie przewaga zespołu Polonii Środa nie podlegała dyskusji i kolejny mecz gdzie brakowało skuteczności. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Szymon Rauhut i jak się okazało była to bramka na wagę awansu do grupy mistrzowskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 1-0.
             Zespół orlika młodszego Polonii Środa na tle tak silnych rywali zaprezentował sie bardzo dobrze. Mecze obfitowały wiele ciekawych i pięknych akcji. Zawodnicy nie bali się podejmować trudnych wyborów próbując dryblować kilku rywali. Zespół czyni postępy i z niecierpliwością będziemy oczekiwać występów na wiosnę w grupie mistrzowskiej.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Łoda J, Manicki K., Wójkiewicz J.