Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Turniej Nowe Miasto...

• autor: polonia_sroda_2006, 2016-01-19 20:10

Turniej orlików młodszych w Nowym Mieście.

W sobotę 16.01.2016r drużyna orlików młodszych wzięła udział w turnieju halowym który odbył się w Nowym Mieście. Udział w nim wzięło 6 bardzo dobrych drużyn chłopców: Polonia Środa I i II, Lech Poznań I i II, SP Sulęcinek oraz gospodarz Phytopharm Klęka. 3 drużyny dziewcząt: Phytopharm Klęka, Kluczewo I i II.
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. W grupie A i B zagrali chłopcy natomiast w grupie C dziewczęta. Zwycięzcy grup trafiły do grupy mistrzowskiej, drugie miejsca grupę II i zespoły z trzecich miejsc grupę 3. Każdy mecz trwał 10 minut bez przerwy.
W grupie A zagrały: Polonia Środa II, Lech Poznań II, Phytopharm Klęka. W grupie B zagrały: Polonia Środa I, Lech Poznań I, SP Sulęcinek. W grupie C: Phytopharm Klęka, Kluczewo I i II.

Pierwszy mecz zespół Polonii Środa II zagrał z Lechem Poznań I. W spotkaniu tym młodzi zawodnicy Polonii mieli od samego początku zagrać bardzo dobrze w defensywie. Jak pokazał przebieg spotkania sztuka ta udała się przez kilka minut, niestety to Lech Poznań I grał tego dnia lepiej i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo 3-0.
Polonia Środa I w pierwszym meczu spotkała się z drużyną Lecha Poznań II. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Sytuacje podbramkowe były z jednej i drugiej strony. Więcej szczęścia tego dnia miał zespół Lecha Poznań I i wygrał 2-0.
Drugi mecz zespół Polonii II zagrał z zespołem gospodarzy Phytopharmu Klęka. Młodzi zawodnicy ze Środy Wlkp. bardzo chcieli odnieść zwycięstwo i od początku byli bardzo skoncentrowani. Po kilku minutach gry bramkę po pięknej kontrze zespołu zdobył Jeremi Zaganiaczyk. Zespół z Klęki do końca walczył o trzy punkty. Sztuka ta udała się i zespół z Klęki  wygrał 3-1.
Polonia Środa I w swoim drugim meczu spotkała się z zespołem z Sulęcinka. Mecz ten był bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył Szymon Rauhut i Polonia prowadziła 1-0. Gdy wszyscy czekali na drugą bramkę dla Polonii zespół z Sulęcinka zdobył piękna bramkę i doprowadził do remisu. Od tego momentu zespół z Sulęcinka rzucił sie do ataku i nadział się na kontry. Dwie z nich wykorzystał Jan Wójkiewicz i Polonia I mogła cieszyć się ze zwycięstwa.
 Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwszej fazy turnieju grupy w drugiej fazie turnieju wyglądały następująco:
Grupa mistrzowska: Lech Poznań II, Phytopharm Klęka(chł), Phytopharm Klęka(dz).
Grupa II: Lech Poznań I, Polonia Środa I, Kluczewo I.
Grupa III: Polonia Środa II, SP Sulęcinek, Kluczewo II.

W trzecim meczu w turnieju Polonia I zagrała z zespołem z Kluczewa I. W meczu tym zawodnicy Polonii cały czas atakowali i przeważali. Natomiast bramkę pierwszą zdobyła drużyna dziewcząt Kluczewo I. Młodzi chłopcy ze Środy Wlkp. pokazali charakter do końca i bramkę wyrównująco po pięknej indywidualnej akcji zdobył Kacper Manicki.
Polonia Środa II w trzecim spotkaniu podejmowała zespół Kluczewo II. Inicjatywa w tym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty była po stronie Polonii Środa II która odniosła pewne zwycięstwo 3-0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Gustaw Graf - 2 oraz Piotr Janas - 1.
W czwartym spotkaniu rywalem Polonii I  był zespół Lecha Poznań I. Mecz ten od samego początku zaczął się źle dla Polonii. Zawodnicy bardzo szybko zdobyli dwie bramki, później dołożyli jeszcze trzy trafienia. Bramkę honorową dla Polonii zdobył Kacper Manicki.
Polonia II w ostatnim meczu turnieju spotkała się z zespołem SP Sulęcinek. Polonia Środa II przystąpiła bardzo zmobilizowana do tego spotkania. Niestety po błędzie w obronie bardzo szybko straciła bramkę która ułożyła przebieg spotkania. Zawodnicy Polonii II próbowali zdobyć bramkę, niestety nadziali się na kontrę i to zespół SP Sulęcinek odniósł zwycięstwo 2-0.
Ostatecznie zespół Polonii Środa I zajął 4 miejsce, a zespół Polonii Środa II zajął 6miejsce.
Polonia Środa I zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Tomaszewski Sebastian, Nowakowski Mariusz, Oboda Oskar, Rauhut Szymon, Kruk Kacper, Kusza Jędrzej(k), Wójkiewicz Jan, Łoda Jakub, Manicki Kacper
Polonia Środa II zagrała w składzie: Mendyka Igor, Mieloch  Antoni, Janas Piotr(k), Graf Gustaw, Zaganiaczyk Jeremi, Górski Oskar, Ebelewicz Bartosz, Domański Szymon, Doros Adam, Wilk Mateusz.