Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Polonia Środa I - Wielkopolska Komorniki

• autor: polonia_sroda_2006, 2016-09-18 20:29

PEWNA WYGRANA

W sobotę 17.09.2016r o godz. 16.00. na boisku w Środzie Wlkp. przy ul. Sportowej pierwsza drużyna orlika starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Wielkopolska Komorniki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 10-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 5, Dawicki Mateusz - 2, Wawroski Jakub - 1, Kruk Kacper - 1, Hładyszewski Paweł - 1.

Zespół z Komornik jest bardzo dobrze znany Polonistom, w poprzednim sezonie rywalizowaliśmy w grupie mistrzowskiej. Młodzi piłkarze ze Środy dość pechowo przegrali dwa poprzednie spotkania i chęć zdobycia pierwszych punktów była ogromna. W szatni było widać skupienie i bojowe nastawienie. Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy Polonii przejęli inicjatywę. Już na początku spotkania jedną akcję wykończył Szymon Rauhut i Polonia objęła prowadzenie. W 7 minucie wynik brzmiał 2-0 a strzelcem bramki Szymon Rauhut. Kolejne minuty to przewaga Polonii i kolejne bramki które zdobyli: Szymon Rauhut, Kacper Kruk, Paweł Hładyszewski. Polonia mogła zdobyć kilka bramek lecz niestety piłka trafiała w słupki i poprzeczkę. Pierwsza Połowa zakończyła się prowadzeniem Polonii 5-0.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Napór na bramkę gości był duży. Wiele ciekawych akcji. Bramki zdobywali: Dawicki Mateusz - 2, Szymon Rauhut - 2, Wawroski Jakub - 1. Również w drugiej połowie gospodarze trafiali w słupki i poprzeczkę. Warto dodać iż goście również oddali kilka groźnych strzałów jednak bardzo dobrze w bramce się spisywał Dawid Kaczmarek. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 10-0.

Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 24.09.2016 o godz. 10.00 na boisku w Skórzewie ul. Księdza Stanisława Kozierowskiego 1 gdzie rywalem będzie zespół Canarinhos Skórzewo. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Łoda J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Grajek K, Kusza J, Manicki K, Hładyszewski P.

Na meczu obecny był Jan Wójkiewicz który z powodu choroby nie mógł zagrać.