• autor: polonia_sroda_2006, 2017-06-04 20:24

Kania Cup 2017

W sobotę 03.06.2017 drużyna orlików 2006 wzięła udział w turnieju Kania Cup 2017 który odbył się w Gostyniu. Udział w nim wzięło osiem drużyn: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, GKS Bełchatów,  Polonia Środa, Kania Gostyń I i II - gospodarz. Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym". Mecz trwał 18 minut. Po każdym spotkaniu wybierany był zawodnik meczu który otrzymał statuetkę. Do dyspozycji drużyn były dwa boiska na pięknym obiekcie Kani Gostyń. Na tle bardzo mocnych rywali zawodnicy Polonii Środa spisali się bardzo dobrze.

Wyniki meczów:

Polonia Środa 1-1 Kania Gostyń I

Polonia Środa 1-2 GKS Bełchatów

Polonia Środa 1-0 Wisła Kraków

Polonia Środa 3-2 Zagłębie Lubin

Polonia Środa 0-6 Lech Poznań

Polonia Środa 1-1 Kania Gostyń II

Polonia Środa 1-5 Śląsk Wrocław

Młodzi zawodnicy Polonii Środa odnieśli dwa zwycięstwa, dwa mecze zremisowali i trzy mecze przegrali. Zagrać z takimi zespołami to duże wyzwanie z którym chłopcy ze Środy Wlkp. poradzili sobie. W składzie wszystkich zespołów zagrali chłopcy z rocznika 2006. Warto dodać iż w meczu z Zagłębiem Lubin zawodnikiem meczu został Mariusz Nowakowski zdobywca dwóch bramek. Zwycięzcą  całego turnieju została drużyna Lecha Poznań która w 8 meczach nie straciła bramki! W roczniku 2006 zespół Lecha Poznań jest najlepszy w Polsce. Z turnieju zespół Polonii Środa zdobył kolejne doświadczenie które zaowocuje w przyszłości. Wszystkim chłopakom grającym w turnieju należą się brawa że nie przestraszyli się nazw zespołów i walczyli jak równy z równym.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Tomaszewski Sebastian, Nowakowski Mariusz, Oboda Oskar, Rauhut Szymon, Dawicki Mateusz(k), Kruk Kacper, Kusza Jędrzej, Wawroski Jakub, Wójkiewicz Jan, Hładyszewski Paweł, Łoda Jakub, Manicki Kacper.

10-2017