Poznaniak Poznań - Polonia Środa

• autor: polonia_sroda_2006, 2017-09-03 20:48
ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ

W niedzielę 04.09.2017r o godz. 14.00. na boisku w Poznaniu pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2-1. Bramki dla Polonii Środa zdobyli: Jakub Płonka i Szymon Rauhut.

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ

Pierwszym rywalem w rundzie wiosennej był zespół Poznaniaka Poznań, przeciwnik znany młodym Polonistom. Warto dodać iż jest to zespół najlepszy w Wielkopolsce w sezonie 2016/2017. Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę i bardzo ofensywną. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Gra w pierwszej połowie wyglądała bardzo dobrze. Rywal został całkowicie zdominowany przez młodych polonistów. Gra toczyła się na połowie gospodarzy. Poloniści oddawali dużo strzałów, niestety bramkarz gospodarzy był bardzo dobrze dysponowany. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii Środa, chęć zdobycia bramki była ogromna. Zawodnicy Polonii grali bardzo wysoko, dwoili się i troili jednak bramka wpaść nie chciała. Zespół gości ustawił się bardzo defensywnie i grał z kontrataku.  Gra toczyła się w większości na połowie gości. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Płonka który po dwóch latach pobytu w Lechu Poznań wrócił do Polonii. Po kilku minutach drugą bramkę dla Polonii zdobył Szymon Rauhut. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 2-1. Zawodnicy przepracowali bardzo dobrze okres przygotowawczy i pod względem motorycznym już znacznie przewyższali zawodników Poznaniaka Poznań. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 10.09.2017 o godz. 15.30 na boisku w Poznaniu ul. Armii Poznań 12  gdzie rywalem będzie zespół Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Płonka J, Kruk K, Nowakowski M, Oboda O(k), Rauhut Sz, Wawroski J, Wójkiewicz J, Manicki K, Hładyszewski P, Łoda J, Witczak J, Dębowski S, Górski O, Janas P.