Polonia Środa I - Błękitni Owińska

• autor: polonia_sroda_2006, 2017-10-08 20:53

HORROR W OWIŃSKACH

W niedzielę 08.10.2017 o godz. 12.30. na boisku w Owińskach pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Błękitnych Owińska. Mecz zakończył się remisem zwycięstwem Polonii 5-4. Bramki dla Polonii Środa zdobyli: Szymon Rauhut - 1, Oskar Oboda - 1, Jakub Wawroski - 1, Kacper Manicki - 1, Jakub Łoda - 1.

HORROR W OWIŃSKACH

W niedzielę 08.10.2017 o godz. 12.30. na boisku w Owińskach pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Błękitnych Owińska. Mecz zakończył się remisem zwycięstwem Polonii 5-4. Bramki dla Polonii Środa zdobyli: Szymon Rauhut - 1, Oskar Oboda - 1, Jakub Wawroski - 1, Kacper Manicki - 1, Jakub Łoda - 1.

Zespół Błękitnych Owińska to zaprzyjaźniona drużyna Polonii Środa, jednak na boisku nie ma sentymentów. Do Owińsk zespół Polonii Środa jechał w roli faworyta. Od pierwszego gwizdka sędziego poloniści rzucili się do ataków. Dwie znakomite sytuacje niewykorzystane przez graczy ofensywnych zemściły się. Dwie bramki Poloniści stracili po rzutach rożnych i gospodarze prowadzili 2-0. Zespół prowadzony przez Leszka Maźwę słynie z charakteru i gry do ostatniego gwizdka sędziego. W końcówce pierwszej połowy młodzi zawodnicy ze Środy Wlkp. zdobyli bramkę kontaktową po akcji Szymona Rauhuta. W ostatniej minucie bramkę zdobyli poloniści jednak sędzia nie uznał gdyż dwóch zawodników Polonii było na pozycji spalonej. Pierwsza połowa zakończyła prowadzeniem gospodarzy 2-1.

Druga połowa to znacznie lepsza gra Polonii Środa. Zawodnicy Polonii po strzale Jakuba Wawroskiego doprowadzają do remisu. Przewaga i dominacja młodych Polonistów. Niestety po rzucie wolnym drużyna z Owińsk wychodzi na prowadzenie. Kilka minut później gospodarze zdobywają kolejną bramkę z rzutu karnego. Od tego momentu to koncert gry młodych polonistów. Trzecią bramkę zdobywa Oskar Oboda bezpośrednio z rzutu wolnego. Czwartą bramkę po solowej akcji zdobywa Kacper Manicki. W ostatniej minucie akcję meczu przeprowadził Jakub Łoda który minął kilku zawodników i zdobył bramkę dającą zwycięstwo Polonii. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 5-4. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości. Brawo ZESPÓŁ.

Mecz ten kosztował zawodników wiele zdrowia a trenerów nerwów, ale dla takich meczów przychodzą kibice.

Zwycięstwo dedykujemy Jakubowi Płonce który w poniedziałek podczas upadku doznał wstrząśnienia mózgu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Kolejne spotkanie Polonia Środa I rozegra 14.10.2017 o godz. 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. gdzie rywalem będzie zespół Warty Poznań. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Kusza J, Kruk K, Nowakowski M, Oboda O(k), Rauhut Sz, Wawroski J, Wójkiewicz J, Manicki K, Hładyszewski P, Łoda J, Witczak J, Dębowski S, Górski O, Janas P, Scheffler Sz.