Canarinhos Skórzewo 5:3 Dyskobolia Grodzisk Wlkp.
Chrobry Gniezno I 2:6 Poznaniak Aurea Poznań

Aktualności

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski

• autor: polonia_sroda_2006, 2018-01-13 20:27

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski 2018

W sobotę 13.01.2018 zespół młodzika młodszego  Polonii Środy wziął udział w turnieju eliminacyjnym Halowych Mistrzostw Wielkopolski   organizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej który odbył się
w Kleszczewie. Udział w nim wzięło dwanaście najlepszych drużyn ze strefy poznańskiej. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły. W grupach grano systemem "każdy z każdym". Mecz trwał 12 minut. Zwycięzcy grup awansowali do finałowego etapu. Do grupy A zostali wylosowani: SF Marcina Drajera, Błękitni Owińska, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Canarinhos Skórzewo. Grupa B nazwana przez wszystkich "grupą śmierci": Polonia Środa, Lech Poznań, Warta Poznań, Poznaniak Poznań. Grupa C: SF Luboń, AR Poznań, AKF Pozań, Suchary Suchy Las.

Podopieczni Leszka Maźwy w pierwszym meczu spotkali się z zespołem Warty Poznań. Mecz ten zespoły zagrały bardzo asekuracyjnie skupiając się przede wszystkim na grze defensywnej. Był to mecz bardzo wyrównany. Niestety to Polonia Środa popełniła jeden błąd który Warciarze wykorzystali i mecz zakończył się ich zwycięstwem 1-0.

Drugi rywal Polonii to Lech Poznań. Poloniści nie mając nic do stracenia od początku rzucili się na rywala co zaskoczyło Lecha Poznań. W 3 minucie po zespołowej akcji Polonia zdobyła bramkę po strzale Szymona Rauhuta. Lech próbował odrobić straty lecz to Polonia była drużyną skuteczniejsza i już po 3 kolejnych minutach podwyższyła prowadzenie na 2-0 po pięknym uderzeniu Oskara Obody. Gra Polonii to przysłowiowy koncert. Wynik spotkania po indywidualnej akcji ustalił Kacper Kruk. Polonia Środa pokonała Lecha Poznań 3-0.

Ostatni mecz grupowy to pojedynek z zespołem Poznaniaka Poznań. Zawodnicy Polonii Środa uskrzydleni zwycięstwem z Lechem od początku spotkania dominowali na boisku. Pierwszą bramkę dla Polonii zdobył Oskar Oboda który wykończył piękną akcję. Mecz był zacięty i dość ostry do czego przyzwyczaili nas zawodnicy Pozaniaka, niestety po dość brutalnym wejściu jednego z zawodników z Poznania nasz zawodnik Kacper Manicki doznał kontuzji i musiał udać się do szpitala z  podejrzeniem pęknięcia kostki. Kolejna akcja to faul w polu karnym i sędzia bez wahania przyznaje Polonii rzut karnym którego na bramkę zamienia Jakub Wawroski. Rywal zdobył bramkę kontaktową z rzutu wolnego. Mecz ten był bardzo wymagający pod względem fizycznym. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła Polonia Środa pokonując rywala 2-1.

Jest to kolejny turniej z mocnymi rywalami w jakim udział wzięli młodzi poloniści i po raz kolejny udowodnili iż należą do ścisłej czołówki
w Wielkopolsce. Ostatecznie Polonia Środa zajęła drugie miejsce w grupie co jest bardzo dobrym wynikiem.

Polonię godnie reprezentowali: Kaczmarek Dawid, Rauhut Szymon, Kruk Kacper, Oboda Oskar(k), Kusza Jędrzej, Wójkiewicz Jan, Manicki Kacper, Płonka Jakub, Wawroski Jakub, Hładyszewski Paweł.